MULTITEK Akıllı Ev Yönetim Sistemlerinde KNX Standardına Sahip Cihazlar Üretir ve Kullanır ! Zira güvenlik şakaya gelmez !

  1. Multitek akıllı ev sistemi ürünlerinde, Avrupa’nın en güvenilir, EN50090 standardıyla tanımlanan ev otomasyonu ve akıllı bina sistemi teknolojisi, KNX otomasyon cihazlarının kullanılmasını önermektedir.
  2. Multitek hiçbir çalışma ve güvenlik standardı olmayan akıllı ev ve güvenlik detektör ürünlerini satmaz.MULTITEK standardı olmayan akıllı ev ve güvenlik ürünlerinin kullanımında, bu tür ürünlerin yangın çıkarabileceğinin, elektrik çarpmasına sebep olabileceğinin, gaz kaçağı, su basması gibi durumlarda ciddi hasarlara sebep olabileceğinin bilincindedir.
  3. Konfor ararken, standardı olmayan bir akıllı ev sistem kullanan tüketici çeşitli sıkıntılarla karşılaşır.Önerilen sisteminin, can ve mal emniyeti için KNX, CE gibi bir güvenlik sertifikasına sahip olup olmadığı araştırılmalıdır.

KNX STANDARDI NEDİR ?

KNX, dünya çapında önde gelen 240 dan fazla firmanın ortaklaşa oluşturdukları akıllı ev ve bina kontrol sistemidir.

Dünyada kurulu akıllı ev sistemlerinin %80 ‘i KNX sistemidir. Bu husus KNX standardının ne kadar yaygın kullanılan ve güvenilir bir sistem olduğunun kanıtıdır.

  • KNX, kullanımı kolay, kablolaması kolay, yüksek güvenlikli, merkezi kontrol edilebilen, bir olumsuzluk ta hesap sorabileceğiniz sertifikalı ürünler standardıdır.
  • KNX, modern, geleceğe dönük yapısı ile farklı bina yönetim sistemleri ile entegrasyon olabilen bir sistemdir.
  • KNX, farklı imalatçılardan ürün temin edilebilen ve üreticiden bağımsız alt yapıya sahip bir sistemdir.
  • KNX, birçok fonksiyon için tek bir alt yapı ve maksimum esneklik sağlar.
  • KNX, aynı zaman da enerji tasarrufu sağlamak için geliştirilmiş bir standarttır.
  • KNX hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdan buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz:.